Prírodná a účinná detoxikácia organizmu a vnútorná očista tela
| +421 903 125 125 | Kontakt

Candida

Candida

V prípade oslabenia imunitného systému sa staneme náchylnejšími na vznik rôznych ochorení, pretože sa zníži obranyschopnosť nášho organizmu, ktorý nebude schopný účinne sa brániť voči patogénom. Preto je veľmi dôležité, aby sme počas celého roka mysleli na prísun dostatočného množstva potrebných živín a vitamínov, ktoré sú pre fungovanie nášho organizmu nevyhnutné.

Ak sa oslabí náš imunitný systém, dochádza aj k rýchlejšiemu premnoženiu kvasinky Candida v organizme, čiže dostane voľný priestor nato, aby sťažovala náš každodenný život.

Čo je to vlastne candida? Candida albicans je najznámejšou kvasinkovou hubou z rodu Candida. V normálnom prípade, ak náš organizmus funguje dokonale, tvorí spolu s „dobrými baktériami“ súčasť črevnej flóry.

Kde všade v ľudskom tele sa candida nachádza? V črevách, na sliznici pohlavných orgánov, v ústach, pažeráku a hrdle súčasne. To znamená, že kým sa náš imunitný systém neoslabí a nedôjde tak k premnoženiu Candidy v našom organizme, nemusíme sa obávať žiadnych problémov! Avšak jej silné premnoženie môže viesť k vzniku vážnych chorôb!

Aké môžu byť jej príznaky? Z čoho by sme mali začať tušiť, že Candida už nemá práve pozitívne účinky na náš organizmus? Nakoľko je táto kvasinka schopná dostať sa až do nášho krvného obehu, môže sa bohužiaľ dostať do ktorejkoľvek časti nášho tela a spôsobiť evidentné príznaky, ktoré by sme si mali určite všimnúť.

Podozrenie na jej premnoženie vzniká na základe nasledujúcich príznakov:

  • svrbenie, vyrážky, ekzémy, rôzne kožné problémy
  • nepríjemný zápach z úst
  • potenie prejavujúce sa najmä v noci
  • neustály pocit hladu
  • neubúdajúca hmotnosť aj napriek diéte
  • chronická hnačka alebo zápcha
  • neustály pocit únavy
  • časté nachladnutia, časté zápaly močového mechúra
  • časté prechladnutie, bolesti hlavy a pretrvávajúca migréna
  • atď.

Na tieto príznaky musíme upriamiť zvýšenú pozornosť, a keď ich pociťujeme dlhšiu dobu, tak musíme mať podozrenie na hubu Candidu.

Čo môže byť spúšťajúcou príčínou? Čo spôsobuje neprirodzené premnoženie kvasinky Candida?

Najčastejším faktorom, ktorý podmieňuje premnoženie Candidy je liečba antibiotikami, pôsobením ktorej náš prirodzený imunitný systém stráca svoju obranyschopnosť. Prečo? Pretože pôsobením antibiotík sa zničia aj „dobré“ baktérie, ktoré takto nie sú schopné zabrániť premnoženiu Candidy. Je však dôležité uvedomiť si, že antibiotiká nie sú stopercentne zodpovedné za vznik tejto choroby. Je dôležité zdôrazniť ďalšie skutočnosti, ktoré majú vplyv na premnoženie Candidy. Ako prvú by sme spomenuli konzumáciu prehnaného množstva mäsa. Nakoľko v súčasnosti nevenujeme dostatočnú pozornosť zdravému stravovaniu, majú jedlá veľký podiel na vzniku tejto choroby. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa vyhýbali konzumácii jedál, ktoré obsahujú veľký podiel umelých prísad, nakoľko tieto vo veľkej miere ovplyvňujú premnoženie Candidy. Ako vidíme, stravovacie návyky hrajú veľmi dôležitú úlohu pri udržaní nášho zdravotného stavu.

Ako môžeme zabrániť premnoženiu Candidy? V prípade prepuknutia choroby sa musíme držať veľmi striktnej diéty, nakoľko len vďaka nej sa môžeme zbaviť tohto ochorenia. Podstatou špeciálnej diéty je, aby sme zabránili prísunu uhľohydrátov a cukrov do organizmu, nakoľko takýmto spôsobom zabránime množeniu kvasinky Candidy. Existuje však aj také riešenie, pri ktorom nie je potrebná diéta, ani špeciálny jedálniček, v záujme podpory liečebného procesu stačí len dodržať niekoľko základných pravidiel! Toto riešenie Vám teraz predstavíme.!

Program CLEAN INSIDE Vám môže byť pri zabránení šírenia Candidovej infekcie viac než nápomocný. Možnosti poskytované programom Clean Inside Vám odporúčame hlavne preto, že sú z hľadiska urýchlenia liečebného procesu najúčinnejšie!

Pre každého z nás je veľmi dôležité, aby venoval dostatočnú pozornosť svojmu zdraviu! Bez žiadnych výhovoriek! V tomto prípade výhovorky nepomôžu! Nemôžeme hovoriť, že „nemáme čas zdravo sa stravovať“, že „nemáme čas vypiť dostatočné množstvo tekutín“! Výhovorky v takomto prípade neplatia! Pretože ako dobre vieme: „Zdravie je najcennejšie vtedy, keď nás prekvapí choroba“. Nedovoľte, aby aj Vás prekvapila akákoľvek choroba! Hlavne nie kvasinka Candida! Venujte dostatočnú pozornosť svojmu zdraviu, pohybu a vykonajte detoxikáciu aspoň dvakrát do roka, aby ste udržiavali svoj organizmus čistý.

Starajme sa aj o deti! Podávajme im zdravé jedlá, veľa ovocia, zeleniny a dostatočné množstvo tekutín. Je veľmi dôležité, aby sme ich viedli k uvedomelému a zdravému stravovaniu už od detstva! Aj vy môžeme urobiť veľa pre svoje zdravie a zároveň aj pre zdravie svojej rodiny! Využite túto možnosť a žite uvedomelým spôsobom života, a prežívajte svoje dni v zdraví! Toto je veľmi dôležité rovnako pre deti ako pre dospelých!

Jednou z najznámejších kvasiniek je Candida albicans, ktorá sa nachádza predovšetkým v črevnej flóre a zohráva dôležitú úlohu v rámci procesu trávenia. V prípade, že dôjde k jej premnoženiu však môže zapríčiniť vznik vážnych zdravotných problémov. Hlavnou príčinou jej premnoženia je oslabenie imunitného systému. Choroba sa týka hlavne žien. Hlavné príznaky tejto choroby sú: srdcové ťažkosti, vyrážky, zápcha alebo hnačka, bolesti kĺbov, zápal vajíčkovodov a výtok. Prinavrátenie vhodného množstva Candidy je možné prostredníctvom diéty. Počas nej sa musíme vyhýbať uhľohydrátom, sladkostiam, na začiatku diéty by sme mali vynechať aj konzumáciu ovocia, nakoľko Candidy sa vyživujú aj ovocím. V boji proti Candide sú však veľmi účinné aj detoxikačné produkty z ponuky spoločnosti NaturalSwiss.