Prírodná a účinná detoxikácia organizmu a vnútorná očista tela
| +421 903 125 125 | Kontakt
Choroby
Candida

Candida

V prípade oslabenia imunitného systému sa staneme náchylnejšími na vznik rôznych ochorení, pretože sa zníži obranyschopnosť nášho organizmu, ktorý nebude schopný účinne sa brániť voči patogénom. Preto je veľmi dôležité, aby sme počas celého roka mysleli na prísun dostatočného.... ďalej »

Chronická únava

Chronická únava

Syndróm chronickej únavy (Chronic Fatigue Syndrome, CFS) vzniká ako výsledok kombinácií: nedostatočného alebo nezdravého stravovania, prijímania toxických látok z prostredia, stravy a liekov, slabej schopnosti vysporiadať sa so stresom, znižovania energetických rezerv,... ďalej »

Tráviace problémy

Čo je koreňom tráviacich problémov?

Príbehy stoviek ľudí, ktoré nájdete na našej webovej stránke NaturalSwiss sú charakteristické tým, že všetci trpeli či už zápchou, syndrómom dráždivého traktu, ťažkou plynatosťou a nadúvaním, obezitou, chronickou vyčerpanosťou, kyslým refluxom, parazitmi, bolesťami žalúdka,... ďalej »

Divertikulóza

Črevné vydutiny – divertikulóza

Ide o civilizačnú chorobu, ktorej výskyt úzko súvisí so životným štýlom a spôsobom stravovania. Divertikuly sú malé vydutiny sliznice na hrubom čreve. Ak ich je veľa hovoríme o divertikulóze. Vrodené (pravé) divertikuly majú stenu tvorenú všetkými vrstvami normálnej steny čreva. ďalej »

Diabetes

Diabetes a vláknina

Experti bijú na poplach: „Pozor, cukrovka sa stáva globálnou epidémiou!“ Štatistiky potvrdzujú, že cukrovka veľmi silno súvisí so životom v nadbytku. Najvyšší výskyt tejto choroby je v severnej Európe a v Amerike, aj u nás sa však z roka na rok zvyšuje počet chorých na cukrovku. ďalej »

Pálenie záhy

Pálenie záhy – nie je od prekyslenia žalúdka

Tento problém sa vyskytuje v každom veku, typický je v dospelosti, na ktorý sa opakovane sťažuje čoraz viac ľudí. Prejavuje sa nielen pálčivou bolesťou, horkosťou v krku, ale aj tlakom za hrudnou kosťou. To nie je hroziaci srdcový záchvat, ale pálenie záhy. ďalej »

Ploché brucho

Ploché brucho

Verte alebo nie, najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom toho, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov, je zbavenie sa nahromadených toxínov a jedov. Toto nám nepomôže iba v snahe zbaviť sa nadbytočných kíl, ale tiež zvyšuje našu energiu a zlepšuje trávenie,… ďalej »

Plynatosť a nadúvanie

Plynatosť a nadúvanie (Flatulencia)

Najbežnejšími príznakmi plynatosti je nadmerný odchod črevných plynov konečníkom, nafúknutie brucha, žalúdočná bolesť (často silná) a pálenie. Zdravotníci tvrdia, že plynatosť a nafúknutie sú obyčajne výsledkom zlého trávenia, prítomnosti parazitov alebo vnútornej poruchy,... ďalej »

Očistná kúra

Reakcia tela na očistnú kúru

Každá detoxikácia organizmu je spojená s uvoľňovaním a vylučovaním veľkého množstva toxínov, s vypudením alebo odumieraním nežiaducich parazitov a mikroorganizmov ((hnilobné baktérie, huby, plesne), či uvoľňovaním, resp. rozbitím infekčných ložísk v napadnutých orgánoch a tkanivách. ďalej »

Reflux

Reflux

V súčasnosti sa stretávame s mnohými nepríjemnými chorobami. Hlavnými príčinami ich vzniku sú obvykle nesprávne stravovacie návyky a nepravidelná životospráva. Môže sa však stať, že choroby negatívne vplývajúce na organizmus sa prejavia aj u úplne zdravých osôb. Jednou z... ďalej »

Syndróm dráždivého čreva

Syndróm dráždivého čreva

Syndróm dráždivého čreva (Irritable Bowel Syndrome, IBS) je častá gastrointestinálna porucha, ktorá zasahuje do normálnych funkcií hrubého čreva. Je charakterizovaná kombináciou brušnej - abdominálnej bolestivosti alebo rozšírením a/alebo zmenou frekvencie stolice. ďalej »

Zápcha

Zápcha

Medzi hlavné príčiny zápchy obvykle patrí nezdravé stravovanie ako súčasť sedavého spôsobu života, ale môže vzniknúť aj ako vedľajší účinok požívania určitých liekov. V súčasnosti trpí zápchou veľké množstvo ľudí. Určité výskumy poukázali tiež na fakt, že tento problém sa týka... ďalej »

Zdravá strava

Zdravá strava pre hrubé črevo

Vláknina je pre hrubé črevo najdôležitejšou zložkou zdravej stravy. Zabezpečuje črevu normálnu funkciu tým, že zvyšuje objem črevnej hmoty, udržuje obsah čriev v pohybe, a tak zabraňuje zápche. Zlepšuje absorpciu toxických látok, čím zabraňuje rakovine hrubého čreva. ďalej »

Akné

Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Mnohí z nás míňajú každý mesiac veľa peňazí na kozmetické prípravky, aby mali svoju kožu vláčnu a vlasy lesklé. I keď tieto zvonku používané produkty môžu priniesť dočasné zlepšenie, definitívna výživa pre vaše vlasy a kožu musí prichádzať zvnútra cez potravu a doplnky, ktoré prijímate. ďalej »