Prírodná a účinná detoxikácia organizmu a vnútorná očista tela
| +421 903 125 125 | Kontakt
Članky
Zápach z úst

Aké sú možné príčiny zápachu z úst a zlého dychu?

Zápach z úst a zlý dych sú problémami, ktoré znepríjemňujú život mnohých z nás. V súčasnosti už poznáme mnoho príčin, ktoré ich môžu spôsobovať. Možné príčiny: Ústne baktérie žijú medzi zubami a na povrchu jazyka, vypúšťajú nepríjemné pachy, Môže sa však jednať aj o črevné problémy, problémy... ďalej »

Parazity

Čo musíme vedieť o parazitoch?

Toxické látky a "neživé" umelé potraviny spôsobujú zlé trávenie, ktoré potom vedie k vytváraniu výrastkov, medzi inými aj v hrubom čreve. Tieto toxické exkrementy sa potom často menia, podľa časopisu National Geographic " na zlovestný svet strašidelných tvorov, v ktorom sa živia živočíchy a parazity". ďalej »

Antioxidanty

Čo sú to antioxidanty?

Antioxidanty sú životne dôležitou súčasťou nášho organizmu. Časť z nich je možné získať prostredníctvom potravy rastlinného pôvodu, iné sú obsiahnuté v potravinách živočíšneho pôvodu. Pri procesoch látkovej výmeny zohrávajú dôležitú úlohu antioxidanty, ktoré usmerňujú procesy štiepenia v organizme. ďalej »

Vlákniny

Črevám chýbajú vlákniny

Iste poznáte vo svojom okolí človeka, ktorý je po celý deň svieži a aktívny. Možno ste takým typom aj vy. To, že ste fit nezávisí však iba od vašich génov, ale aj od toho, ako sa stravujete. Najlepším predpokladom vašej pohody je totiž vyvážená strava, ktorá neškodí a súčasne poskytuje všetko, čo telo potrebuje na svoju aktivitu. ďalej »

Parazity

Deti a parazity

Problém parazitov rádovo narástol. Celosvetovo sa odhaduje, že až 70% ľudí má aspoň jedného parazita v tele. Ani parazitárne ochorenia v detskom veku nie sú nezvyčajným javom. Deti prichádzajú do styku s parazitmi na pieskoviskách, či pri hre s domácimi zvieratkami. ďalej »

Detoxikácia

Detoxikácia doma a jednoducho

Je pre náš organizmus nevyhnutné, aby sme ho z času na čas detoxikovali? Odpoveď je veľmi jednoduchá ÁNO! V našom organizme sa totiž priebežne ukladajú také látky, ktoré vedú vo väčšom množstve k vzniku rôznych ochorení. Človek si ani nevšimne, že svoj organizmus zásobuje každý deň... ďalej »

Program na očistu čreva

Kedy je potrebné vykonať očistu čreva?

Vnútornej očiste organizmu by sme mali venovať rovnakú pozornosť, ako vypraniu špinavej bielizne, či čisteniu tela vo forme sprchy alebo kúpeľa. V prípade, že sa rozhodneme vypratať z organizmu nahromadené toxické látky a usadeniny, ktoré už niekoľko rokov zabraňovali nášmu organizmu... ďalej »

Kolonoskopia

Kolonoskopia - život zachraňujúca diagnostika

Ako vyplýva z údajov oficiálnych štatistík, treťou najčastejšie sa vyskytujúcou rakovinou na svete u oboch pohlaví je rakovina hrubého čreva a konečníka, tzv. kolorektálny karcinóm (KRK). Hoci rozvinuté krajiny tvoria iba štvrtinu celosvetovej populácie, až dve tretiny KRK sa objavuje práve v týchto krajinách. ďalej »

Kyslá kapusta

Kyslá kapusta - jedlo aj liek pre každého

V zime pociťuje ľudský organizmus zvýšenú potrebu vitamínov. Väčšinou siahneme po exotickejšom ovocí ako je kiwi, citróny, pomaranče, či banán. Zabúdame pritom na vynikajúci domáci produkt, ktorý má veľký význam pre naše zdravie, na kapustu. ďalej »

Najčastejšie sa vyskytujúce parazity

Najčastejšie sa vyskytujúce parazity v ľudskom tele

Poznáme dva typy tohto parazita, a to Ancylostoma duodenale a Necator americanus. Ich výskyt je bežný v oblastiach s vlhkými a teplými klimatickými podmienkami. Larvy machovca dozrievajú v pôde alebo vo výkaloch, po 5-10 dňoch... ďalej »

Očista čreva

Očista čreva pre zdravý život!

Prečo je také dôležité venovať mimoriadnu pozornosť detoxikácii, ktorú by sme mali opakovať každý rok? V súčasnosti sa už prevažná väčšina ľudí snaží dodržiavať princípy zdravého životného štýlu. Snažíme sa zdravšie stravovať a zabezpečiť si dostatok pohybu. ďalej »

Mliečne baktérie

Pomoc mliečnych baktérií – probiotík

Organizmus dospelého jedinca sa snaží nažívať v symbióze s viac ako 400 druhmi baktérií črevnej mikroflóry. Tá je pre každého jedinca typická a jedinečná svojím zložením a aktivitou. Kým žalúdok a čiastočne aj tenké črevo zdravého jedinca obsahuje len nepatrné množstvo baktérií, hrubé črevo je nimi doslova preplnené (až 50 % hmotnosti stolice pripadá na baktérie). ďalej »

Detoxikácia

Prečo je detoxikácia v našom živote taká dôležitá?

Prevažná väčšina ľudí bohužiaľ nevenuje svojmu zdraviu dostatočnú pozornosť. Starať sa oň začnú až vtedy, keď v ich živote vznikne podozrenie na vznik určitej choroby. Ich vzniku by sme sa však mohli vyhnúť, pretože každý rok máme šancu vykonať detoxikáciu organizmu... ďalej »

Rakovina hrubého čreva

Príčiny rakoviny hrubého čreva

Dlhodobá zápcha je zákerný chorobný stav čriev. Zákerný preto, lebo okrem sťaženého, niekedy až bolestivého vyprázdňovania čriev nespôsobuje nijaké ďalšie zjavné ťažkosti. Keďže na ňu trpí mnoho ľudí, predovšetkým žien, zvykneme ju pokladať za bežnú nepríjemnú banalitu. ďalej »

Probiotika

Žijeme v storočí probiotík

Roky sme ignorovali a nedocenili dávno známy poznatok, že naše bytie, jeho kvalitu i trvanie pozitívne ovplyvňujú „priateľské“ - probiotické baktérie. Pri súčasnom nezdravom spôsobe života ich pomoc zvlášť potrebujeme, keď narastajú požiadavky zvyšovať obranyschopnosť organizmu, a tak predchádzať vzniku a rozvoju rôznych civilizačných ochorení. ďalej »