Prírodná a účinná detoxikácia organizmu a vnútorná očista tela
| +421 903 125 125 | Kontakt
Videá

Parazity žijúce v žalúdku

Štatistické údaje sú alarmujúce. Potvrdzujú, že v každom treťom Američanovi žijú parazity v žalúdku. Ich prítomnosť potvrdzujú zábery gastrofibroskopu počas endoskopického vyšetrenia žalúdka pacienta napadnutého parazitmi. Video záznam umožňuje pozorovať veľký počet pohybujúcich sa červov prichytených na povrchu sliznice žalúdka.

Výskyt parazita v slepom čreve

Dospelé červy vlasovca nerovnakého (Trichuris trichiura) narastú až do 5 cm dĺžky. Majú niťový predný koniec a zhrubnutý zadný koniec tela. Parazitujú v tkanivách. Žijú zavŕtané v epiteli hrubého a slepého čreva, pričom silnejší zadný koniec čnie voľne do dutiny čreva. Spôsobujú zdĺhavé ochorenie tráviaceho traktu tzv. trichuriázu. Často sa uhniezdia v sliznici slepého čreva. Presvedčiť sa o tom môžeme po vzhliadnutí tohto video záznamu vytvoreného počas endoskopického vyšetrenia hrubého a slepého čreva postihnutého pacienta.

Pohybujúci sa červ v hrubom čreve

Niektoré červy sú vďaka svojmu tvaru, či veľkosti schopné fyzicky upchať črevá, čím spôsobujú sťažené a zriedkavé vyprázdňovanie stolice - zápchu. Hrozí to aj pacientovi, ktorý podstúpil toto endoskopické vyšetrenie. Kolonoskopický záber demonštruje nepretržitý pohyb dlhého parazitujúceho červa rôznym smerom v zdravom hrubom čreve. Na konci záznamu môžeme pozorovať ako vyšetrujúci lekár šikovne zachytí koniec tela parazita do slučky a vyťahuje ho z čreva von.

Červ žijúci v hrubom čreve tvorí v človeku tuk

Doteraz bolo známe, že parazity často dráždia vnútornú stenu čreva, ktorá sa následne zapáli a nie je schopná dostatočne vstrebať živiny, hlavne tuky, ktoré sa následne objavia v stolici. Ale toto video šokovalo jeho tvorcov. Odhalili neuveriteľnú skutočnosť. Počas endoskopického vyšetrenia zistili, že niektoré červy parazitujúce v hrubom čreve človeka môžu dokonca tvoriť tuk. Pod prúdom stlačeného vzduchu opakovane v mieste výskytu červa odstránili žltkastú hmotu tukového charakteru. Ďalej video záznam demonštruje, že parazit je pevne prisatý k sliznici hrubého čreva, kde odsáva živiny a nedá sa mechanicky odstrániť. Ak je počet takýchto parazitov v čreve veľký – čo sa pre ich schopnosť rýchleho rozmnožovania stáva často – môžu spôsobiť hostiteľovi značnú stratu krvi. Následkom čoho často pacient trpí na nedostatok železa alebo na nebezpečnú chudokrvnosť - anémiu.

Pásomnica v hrubom čreve

Pásomnice sú parazitické červy plochého tela, čo dokazuje aj tento video záznam vytvorený počas endoskopického vyšetrenia. Dospelá pásomnica je parazitom črevného traktu cicavcov vrátane človeka, na ktorého sliznicu sa červ prichytí prednou časťou tela steny tenkého čreva skolexom, „hlavičkou“, ktorá má prísavky alebo háčiky. Pásomnice nemajú ústny otvor, živiny absorbujú špeciálne upraveným povrchom tela. Hostiteľa poškodzujú dráždením sliznice čreva prísavkami, háčikmi a vylučovaním odpadových látok. Toxické látky, ktoré pochádzajú z výkalov parazitov, môžu dráždiť centrálnu nervovú sústavu. Podráždenosť a nervozitu často spôsobujú cudzopasníci, ktorí popretkávajú celý organizmus. Na konci záznamu pozorujeme uchytenie parazita a jeho vyťahovanie von z čreva. Pozor toto však nie je riešenie, ako sa definitívne zbaviť parazita. Totiž dospelá pásomnica má telo článkované, ktoré postupne dozrievajú (1.000 až 2.000 článkov). Každý článok obsahuje kompletnú sadu pohlavných orgánov, v ktorých sa tvoria vajíčka. Stačí, aby sa v tele človeka zachoval jeden jediný článok a rast pásomnice a tvorba vajíčok sa nepreruší.

Zdravé hrubé črevo

Video kolonoskopia vytvorené Dr. Julio Murra-Sacaom. Endoskopický pohľad do vnútra priečnej časti hrubého čreva (kolónu). Sliznica čreva je hladká. Trojhranný tvar čreva spôsobujú svaly uložené v jeho stene, ktoré kontrakciou vyvíjajú silu na posúvanie strávenej potravy pozdĺž dĺžky čreva.

Rakovina konečníka s hemoroidmi

Prvé zábery endoskopického vyšetrenia ukazujú vonkajšie a následne vnútorné hemoroidy. Potom môžeme pozorovať endoskopický pohľad na rakovinu konečníka, ktorá vznikla z nekontrolovaného rastu buniek lemujúcich vnútornú stranu steny konečníka.

Hrubé črevo s divertikulami a polypom

Video kolonoskopia odhaľuje na ľavej strane jeden hube podobný výrastok, tzv. polyp. Potom na pravej strane povrchu steny čreva môžeme postupne pozorovať otvory prechádzajúce do vydutín – divertikúl. Niektoré z nich sú naplnené odpadom žltkastej farby. Mnohopočetné divertikuly sa vytvárajú počas nadmerného zvýšenia tlaku predovšetkým v ľavej časti hrubého čreva pri vytláčaní tuhej stolice, kedy sa na oslabenom úseku hrubého čreva sliznica vyduje von.

Čistenie divertikuly

Veľmi často sa v niektorých vydutinách zachytí zvyšok nestráveného jedla, ktoré začne hniť a časom sa stáva zdrojom zápalu. Zapálené divertikuly sa môžu infikovať, ba dokonca prasknúť. Na video zázname počas endoskopického vyšetrenia môžeme pozorovať odstraňovanie neuveriteľne veľkého množstva nestráveného odpadu z jednej divertikuly.

Odstránenie polypu v hrubom čreve

Dlhodobé mechanické dráždenie črevnej steny a zápchou vzniknuté zápalové ložiská zapríčiňujú tvorbu črevných polypov. Tie sa časom môžu zvrhnúť a zapríčiniť rakovinu hrubého čreva. Preto ich odstránenie načas je veľmi dôležité. Jeden takýto hubám podobný výrastok a jeho odstránenie ošetrujúcim lekárom počas endoskopického vyšetrenia, môžeme pozorovať na tomto video zázname.

Rakovina hrubého čreva

Video kolonoskopia vytvorené Dr. Julio Murra-Sacaom. Stred dutiny čreva vyplňuje veľký nádor, ktorý vznikol nekontrolovaným rastom buniek črevného polypu. Tento nádor je spojený tenkým výbežkom k dolnej vnútornej strane steny čreva. Symptómy ochorenia sú zápcha alebo hnačka, krv v stolici a bolesti brucha. Ak sa včas odhalí, okamžitým chirurgickým odstránením príslušnej časti čreva, môže znamenať záchranu života.